Veri Depolama Çözümlerimiz

Günümüzde şirket verilerinin depolanması ve korunması hayati önem arz etmektedir. Birçok sunucudan oluşan IT sistemlerimizde verinin doğru bir şekilde depolanması, veriye tekrar erişim, felaket durumunda kurtarma ve maliyet noktalarında firmaların başını ağrıtan sorunların ortaya çıkmasına engel olur. Verinin doğru bir şekilde depolanması, veriye tekrar erişimin ilk adımıdır.

Kurumsal firmalar gün geçtikçe artan veri depolama ihtiyaçlarını Directed Attached Storage(DAS), Network Attach Storage(NAS) ve Storage Area Network(SAN) çözümlerini BVF Bilgi Teknolojilerinin veri merkezi tecrübe ve uzmanlığından faydalanarak bilgi teknolojileri altyapılarınızın kesintisiz ve verimli çalışmasını sağlayabillir; maliyetlerinizi operasyonel ve bütçesel olarak düşürürek firmanıza katma değer sağlayabilirsiniz.

DAS (Directed Attached Storage)

Directed Attached Storage(DAS): Verinin saklanacağı cihazın, depolama yapacak olan cihaza doğrudan bağlantısı ile meydana gelen çözümdür. DAS’ın bağlı olduğu cihaz, depolama birimini kendi lokal diski olarak kabul eder ve buna göre işlem yapar.

NAS (Network Attach Storage)

Network Attach Storage(NAS): Kurumsal ağınıza bağlı, ağ üzerindeki cihazlar tarafından erişilebilir, gönderilen veriyi depolayan ve bu veriye erişimi sağlayan, içerisinde gömülü bir işletim sistemi bulunan ve son olarak klasik sunucu sistemlerindeki client/server ilişkisini esas alan bir sistemdir.Gereksinimlere göre NAS cihazlarının kapasitesi ek diskler ile genişletilebilir. Dosya sunucusu (file server) yerine NAS cihazlarının kullanılmasının nedeni güvenliktir. Dosya sunucularında olduğu gibi NAS cihazlarında işletim sisteminin istemci tarafı olmadığı için gelen saldırılara karşı daha güvenlidir.

SAN (Storage Area Network)

Storage Area Network(SAN): Paylaşılmış depolama birimlerinin bulunduğu yüksek hızlı ağdır. LAN veya WAN üzerindeki bütün depolama cihazları SAN teknolojisi ile bütün ağ tarafından kullanılabilir durumda olur. Daha fazla depolama cihazı ağa eklenerek, ağdaki depolama yapacak birimlerin hizmetine sunulabilir.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız