Bilgi Teknolojilerinde Güvenlik Çözümlerimiz

Büyük bir hızla gelişen Bilgi Teknolojileri, aynı derecede büyük bir hızla güvenlik tedbirlerine ihtiyaç duymaktadır. Kolay erişilebilir, hızlı, güvenli, kullanılabilir bilgi teknolojileri hayatımızın her noktasında büyük öneme sahiptir. Bu gelişim ile birlikte bir bu kadar büyük hızla gelişen tehdit ve zarar verme teknikleri bilgi güvenliğini tehlikeye sokmaktadır. BVF Bilgi Teknolojileri olarak bu noktada aşağıdaki alanları kapsayan uçtan uca BT güvenlik çözümlerini bir araya getiriyoruz.

Güvenlik Sistemlerimiz

Sistem Güvenliği

Cisco, Fortinet, Cyberoam,Sophos, Cryptolog, Watchguard, Trendmicro, McAfee gibi pazar lideri üreticilerin geniş ürün yelpazesi ve tecrübesi ile eksiksiz güvenlik çözümleri sağlıyoruz. Kurumunuzun altyapı projelendirme, kurulum ve sürekliliğini, kurumsal veri yedekleme, erişim ve denetleme, içerik filtreleme, kimlik denetleme, sanal özel ağ (VPN), URL filtreleme ve virüs ve spam gibi çözümleri sağladığımız katma değerli servislerle birlikte harmanlıyoruz.

Çözümlerimiz

Sağladığımız bilişim sistemleri ve bilgi teknolojileri güvenlik çözümleri aşağıdaki şekilde özetlenebilir: Kurumsal antivirüs çözümleri, Şifreleme ürünleri, Sunucu/İstemci güvenliği, SLL/VPN tanımlamaları, Güvenlik ve Kimlik doğrulama sistemleri, Firewall çözümleri, 5651 kanuni gereksinim çözümleri, Kurumsal log toplama ve denetleme.

Mail Güvenliği

E-posta mümkün olduğunca açık ve erişilebilir olacak şekilde tasarlanmıştır. Kuruluşlardaki kişilerin birbirleriyle ve diğer kuruluşlardaki kişilerle iletişim kurmasına olanak tanır. Sorun, e-postanın güvenli olmamasıdır. E-posta, kötü amaçlı yazılım, spam ve kimlik avı saldırılarını yaymak için bilgisayar korsanları arasında kullanılan popüler bir araçtır. İster spam kampanyaları, kötü amaçlı yazılımlar ve kimlik avı saldırıları, gelişmiş hedefli saldırılar veya iş e-posta güvenliği ihlalleri (BEC) yoluyla olsun, saldırganlar eylemlerini gerçekleştirmek için e-posta güvenliğinin olmamasından yararlanmaya çalışır. E-posta aynı zamanda bir kurumsal ağa erişmek ve önemli şirket verilerini ele geçirmek isteyen saldırganlar için de önemli bir giriş noktasıdır.